Zpět
20.10.2017, Cech českých vinařů

Vinařství Podrábský

VINAŘSTVÍ PODRÁBSKÝ

Jan Podrábský

Dr. Slavíka 1322

413 01 Roudnice nad Labem

mobil: +420 733 466 979

IČO: 02285363

e-mail: janpodrabsky(zavinac)email.cz

www.vinarstvi-podrabsky.cz

Jsme malé rodinné vinařství, které jsme založili v roce 2013 po našem odchodu do důchodu ze zámeckého vinařství v Roudnici nad Labem. Pěstováním vinné révy a výrobě vína se s manželkou věnujeme od roku 1969 po absolvování vinařské školy ve Valticích na Moravě.


Hrozny pro výrobu našich vín nakupujeme z Ovocnářství Ing. Jana Matouška, které se nachází v Blahoticích u Slaného. Toto ovocnářství obhospodařuje 36 ha ovocných sadů a 15 ha vinic na velmi kvalitní svažité viniční trati Ovčáry (foto: 1, 2, 3, 4, 5). Z bílých odrůd se zde pěstují: Müller Thurgau, MOPR (Muškát Moravský), Chardonnay, Rulandské šedé, Souvignon. Z modrých odrůd: Dornfelder, Modrý Portugal, Rulandské modré (Pinot Noir) a Rubinet.


Hrozny si lisujeme sami v Jeviněvském vinařsví pod Řípem, se kterým úzce spolupracujeme. Lisovna na zpracování hroznů je zde vybavena novým pneumatickým uzavřeným lisem značky Velo, který hrozny lisuje velmi šetrně - při nízkém tlaku. Výroba vín, jejich školení, zrání a následně i láhvování, probíhá v našem novém klenutém cihlovém sklepě v Roudnici nad Labem. Bílá vína kvasí a zrají v nerezových nádobách s možností regulace teploty - hlavně v době kvašení. Červená vína dozrávají v malých dubových sudech. Všechna naše vína lahvujeme tak, jak postupně nazrávají. Sudovými víny se nezabýváme. Lahve uzavíráme kvalitním korkem a záklopkou, následně označujeme přední i zadní etiketou. Naše vína prodáváme především přímo ze sklepa, na Roudnických farmářských trzích a v několika vinotékách.

V naší práci při výrobě vína nám jde především o kvalitu a udržení dobrého jména mezi kolegy vinaři a milovníky vín. Za poslední tři roky se již můžeme pochlubit celou řadou ocenění a medailí ze soutěží vín jako Vinařské Litoměřice, Litoměřický hrozen, Galerie Rulandských vín v Kyjově a v neposlední řadě na Národní soutěži vín - oblast Čechy. V zahraniční jsme uspěli v Bojnicích na Slovenském salonu, na soutěži v Srbském Vrsaci, a na Mezinárodním konkurzu Müller Thurgau ve Valle di Cembra u Trentina v Itálii. Získaná ocenění uvádíme u jednotlivých vín v naší nabídce.