Zpět
03.10.2017, Cech českých vinařů

Vinařství pod Radobýlem

Vinařství pod Radobýlem, s.r.o.

Umístění vinařství: Žalhostice č.p. 81, 41101 Žalhostice 

(jsme nová, velká, šedá budova umístěná u silnice protínající obec Žalhostice v blízkosti jediného železničního viaduktu v obci)

 Otevírací doba: úterý a čtvrtek 9:00 - 14:30, sobota 10-18  

Prodej mimo otevírací dobu prosím předem domluvte na tel. 725 794 899

 

Telefon: +420 725 794 899

E-mail: obchod@vinarstvipodradobylem.cz

Web: www.vinarstvipodradobylem.cz 

Facebook: www.facebook.com/vinarstvipodradobylem

 

Fakturační údaje:  Vinařství pod Radobýlem s.r.o., Karoliny Světlé 2604, 41501 Teplice, IČ: 22797891, DIČ: CZ 22797891

Společnost je zapsána v OR, vedeným u Krajského soudu v Ústí nad Labem, spisová značka C32023

Vinařství pod Radobýlem vzniklo v roce 2012 se záměrem stát se inovativním vinařstvím. Vznikem vinařství si zakladatel a velký  milovník vína splnil svůj sen. Záliba ve vínu přerostla z celoživotního koníčku až do podoby ambiciózního projektu vinařství. 

Věříme, že víno z Čech má velkou budoucnost a oblast pod vrchem Radobýl obrovský potenciál. Vytváříme jeho novodobou vinařskou historii, abychom se o zdejší víno mimořádné kvality podělili se světem.

Vyrábíme kvalitní suchá vína. Naše víno chutná tak, jak má víno z tohoto regionu chutnat. Zakládáme si na čisté chuti révy vinné. Vína necháváme prokvasit dosucha, což jim dává skvělý předpoklad k použití v gastronomii. Čistá chuť našeho vína je v tomto směru unikátní a nechá vyniknout jeho eleganci.

Nově postavený vinařský dům je nad rámec funkčnosti zároveň i architektonickým skvostem. Kvalita vína je doplněna elegantním tvarem láhve, moderní etiketou a unikátním skleněným uzávěrem Vino-lok. Vino-lok je v současnosti nejlepším způsobem, jak víno uchránit před pronikáním vzduchu a jeho následným znehodnocením. Skleněný uzávěr s logem našeho vinařství je též barevně sladěn s barvou vína. Bílá vína jsou opatřena průsvitným uzávěrem, zatímco růžová vína mají uzávěr růžový. Výjimkou jsou vína, která zrála v dubových sudech a ta jsou uzavřena korkem - jedná se o naše vína červená, ale i Rulandské bílé. 

V našem portfoliu najdete vína bílá, růžová i červená.

Bílá vína:  MOPRRulandské bílé, Ryzlink rýnský 

Růžová vína: Medard (unikátní víno vzniká kombinací odrůd Ryzlink rýnský, Muller Thurgau, Mopr, Svatovavřinecké), 

                      Fratava rosé (růžové víno vyrobené z odrůdy Fratava)

Červená vína: Fratava (potomek odrůd Frankovka a Svatovavřinecké), Pinot Noir (Rulandské modré)

Vinice k litoměřické oblasti patří odnepaměti, jsou součástí nejstarší viniční oblasti v Čechách založené již v roce 1057. K rozvoji místního vinařství  významně pomohl Karel IV., který v roce 1359 daroval vrch Radobýl Litoměřicím, aby byla na jeho stráních pěstována réva vinná. S kopcem Radobýl je též spjato jméno Karla Hynka Máchy, který zde na vrcholku s výhledem do Českého Středohoří nacházel inspiraci k tvoření svých básní. Nás tento kraj inspiruje k představení toho nejlepšího, co může réva v Čechách nabídnout.