Vážení vinaři,

tak jako každý rok, i letos je možno objednat si medaile na lahve z Národní soutěže vín. Podrobné informace a formulář ke stažení lze najít na stránkách: http://www.narodnisoutezvin.cz/medaile/ objednávku lze zaslat na adresu:  marketa.novakova@svcr.cz do 19.6.2015 po tomto termínu se prosím držte instrukcí na stránkách.

plakat_kost_2015 (1)

NSV 2015

Zahradní košt

Vážení přátelé,
dovoluji si Vás pozvat na další tradiční Zahradní košt vín z Modřanské vinice, který se bude konat v sobotu 13.6.2014 v „konírně“ ve spodní části areálu Modřanské vinice na adrese Chuchelská 1, Praha 12. První láhev řízené degustace otevřeme v 16.00. Pokud budete mít zájem a počasí (a Vaše obuv) to dovolí, od 15.00 proběhne řízená procházka po vinici, abyste se vedle vín seznámili i s révou, která těmto vínům společně s vinaři a kvasinkami dala život.
Srdečně se těším na viděnou a zůstávám s pozdravem
Mgr. David Syka
předseda ZO ČZS Vinice
R.S.V.P.

Hodnocení NSV VO Čechy

Je to týden co na České zahradnické akademii v Mělníku proběhlo hodnocení Národní soutěže vín vinařské oblasti Čechy. V soutěži se prezentovalo 85 vzorků vín z vinařské oblasti Čechy, jak od předních výrobců, tak i malovinařů.  Hodnocení proběhlo jako vždy na velké profesionální úrovni. V letošní soutěži uspěla především vína z pražských tratí, které si nezadají s nejlepšími evropskými terroir. Ukázalo se, že technologové vinařské oblasti Čechy jsou každoročně připraveni na jakékoliv nástrahy počasí a díky svým znalostem a zkušenostem připraveni vyprodukovat výborná vína evropské kvality.

S pozdravem „Milujme česká vína“

Ing.Štěpán Weitosch

 

Fotografie z hodnocení ve fotogalerii

Výsledky soutěže pod záložkou NSV VO Čechy

Trentino

Pro milovníky vína a cestování připravil Cech českých vinařů zájezd do italského regionu Trentino.Zájezd se uskuteční v termínu od 19.8.2015-23.8.2015.Cena zájezdu je pro členy CČV a jejich rodinné příslušníky 9 000Kč pro nečleny pak 11 000Kč.

Zájemci o tento zájezd se mohou hlásit na e-mail: weitoschova.b@seznam.cz nebo na tel.č. 775447943 (prosím jen sms) do 30.6.2015.  Přihlášení se bude brát za platné po přijetí platby na účet č. 2830171/0100 do zprávy (poznámky)  pro příjemce prosím napište své příjmení a Trentino nebo v hotovosti u Ing.Weitosche ve Vinařství ČZU Mělník – Chloumek, Chloumecká 1717 Mělník.

Tešíme se na vaši účast, zájezdu zdar :o)

A na co se můžete těšit?

 

1.den – středa 19.srpna

– odjezd v časných ranních hodinách – místo odjezdu bude upřesněno

-na cestě do Trentina zástavka na prohlídku a ochutnávku vín ve vinařství Tramin www.cantinatramin.it

-přijezd do hotelu V Trentinu ve večerních hodinách

-večeře na zahradě kamaráda pár minut pěšky od hotelu, Marco a Lupo připraví pro vás domácí pizzu v peci na dřevo a zároveň nabízí selská vína od místních zemědělců

-nocleh v hotelu

 

2.den, čtvrtek 20.srpna

-snídaně v hotelu

-navštěva hradu CASTELLO DEL BUONCONSIGLIO v Trentu   www.buonconsiglio.it

-prohlídka a ochutnávka vín a místních jídel ve vinařství Villa Corniole www.villacorniole.com

-návštěva muzeu USI E COSTUMI DELLA GENTE TRENTINA v obci S.Michele all´Adige   www.museosanmichele.it

-prohlídka a degustace vín v MEZZACORONA, největší vinařské sdružení v Trentinu   www.mezzacorona.it

-večeře v restauraci na hoře Bondone ve vesnici Cimone, s pěkným výhledem na údolí. Speciality tridentské kuchyně a místní vína   http://innogian.wix.com/alvolt

-nocleh v hotelu

 

3.den, pátek 21.srpna

-snídaně v hotelu

-odjezd na náhorní planinu Luserna, po cestě zastávka ve vinařství na prohlídku a ochutnávku

– velký oběd v rodinné restauraci v Luserně, horském zastrčeném městečku s 300 obyvateli, kde žije jazyková menšina hovořící německým dialektem z 15. století. Chef Walter s Meri nabízí horalskou kuchyni: canederli, risotto, maso, sýry, zelenina, samozřejmě s tridentskými víny, a na závěr caffè a grappy   www.ristoranterossiluserna.it

-přesun a na vytrávení procházka do lesa k nejvyšší jedli Evropy

-zastávka u jezera LAVARONE s možností koupání

-návštěva řeznictví PARISI v obci Bleggio Superiore, s ochutnávkou jejich produktů a místních vín www.salumificioparisi.it

-nocleh v hotelu

 

4.den, sobota 22.srpna

-snídaně v hotelu

-výlet do jezera GARDA s možností koupání

– oběd ve starobylé hospodě La Cantinota v obci Padergnone, malá vesnice

15 km od Trenta, s ochutnávkou různých místních vín

https://it-it.facebook.com/CantinotaTipicaPadergnoneFratelliBressan

-prohlídka vinařství PISONI v obci Pergolese, následuje večeře s ochutnávkou vín a grapp   www.pisonivini.it

-nocleh v hotelu

 

5.den, neděle 23.srpna

-snídaně v hotelu

– ochutnávka vín ve vinařství v Jižných Tyrolech

-odjezd do ČR

Náš hotel bude v městečku Pietramurata, 20Km od Trenta směrem k jezeru Garda. Je moc pěkný a nabízí bohatou snídani www.hoteldaino.it

Vážení kolegové vinaři a příznivci českých vín!

Letošní nominační soutěž vín VO Čechy, jak již bývá u vinařů z Čech zvykem, je jedním z hlavních atributů oslav, tentokrát v srdci českého vinařství, v historicky významném vinařském městě, v Mělníku.

Předmětem těchto oslav je 130. výročí založení první vinařské školy v Čechách s výukou v českém jazyce. Tato, původně dvouletá škola pro mladé vinaře, tehdy nazvaná „Vinařsko-ovocnická škola v Mělníku“ se v průběhu svého vývoje za sto třicet let změnila v dnešní „Českou zahradnickou akademii“ nejen svým názvem, ale i rozsahem oborů, které nabízí ke studiu.

Ti z Vás, kteří jsou absolventy naší školy, vedou již tyto oslavy jistě v patrnosti. Pro ně, i pro všechny další vinaře a příznivce školy a dobrých vín, předkládáme pozvánku na tyto oslavy. Chceme Vám předvést, jak se škola změnila v posledních letech a těšíme se na řadu přátelských setkání.

Na oslavy výročí založení školy a na současné posouzení soutěžních vín v Nominační soutěži Vás zve

Ludmila Svobodová,

jednatelka Cechu českých vinařů

 

00001

 

 

VO Čechy 2015

POZOR !!!!

upozorňuji na uzávěrku přihlášek na NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN VINAŘSKÉ OBLASTI ČECHY 2015 vzorky musí být dovezeny do 14.5.2015 na sběrná místa a přihláška poddána též do 14.5.2015 na www.elwis.cz 

více informací ve statutu pod záložkou NSV VO Čechy

Národní soutěž vín – vinařská oblast Čechy 2015

Rok se s rokem sešel a je tady opět Národní soutěž vín z vinařské oblasti Čechy. Soutěž je organizována Cechem českých vinařů pod garancí Svazu vinařů České republiky. Soutěž je putovní a tak nám dává možnost nahlédnou do různých prostor s vinařskou tématikou. Loňského ročníku se ujalo Regionální muzeum Mělník a vyhlášení výsledků s následnou degustací vzorků se odehrálo při příležitosti Mělnického vinobraní. Letos se pořadatelem soutěže stal Školní statek Mělník a vyhlášení proběhne opět za velké slávy při příležitosti 130. výročí založení Zahradnické školy v Mělníku. Soutěž je otevřena pro vína vyrobená z hroznů révy vinné, majících původ ve vinařské oblasti Čechy, která splňují podmínky statutu.

Bližší informace o soutěži  jak pro vinaře tak pro širokou veřejnost budou průběžně dodávány a aktualizovány v záložce NSV VO Čechy.

Integrovaná produkce révy vinné, podmínky a pravidla dotací pro následující období

Tříletá práce na programech integrované produkce révy vinné v rámci podpor Programu rozvoje venkova na roky 2015-2020 se stala realitou a pěstitelé révy tak můžou žádat o podpory. Svaz vinařů České republiky společně s Ekovínem pracoval na podmínkách od konce roku 2012. V průběhu tohoto období proběhla řada setkání a jednání, kde bylo zvažováno, které managementy nastavit do nového programovacího období tak, aby byly financovatelné ze strany Evropské unie. Výsledkem je nové nařízení vlády, kterým se stanovují 2 managementy v oblasti IP víno.

Státní zemědělský intervenční fond muže od letoška až do roku 2020 poskytnout dotaci vinařům zapojeným dozákladního managementu ve výši 323 €/ha vinice a těm co se zapojí do nadstavbového programu, přispět částkou 675 €/ha. Vstup do pětiletého závazku je třeba učinit nejpozději do 15. 5. 2015, tak aby mohla být vyplacena podpora ještě za tento rok. Je třeba upozornit, že zde není povinná celofaremnost, tedy není nutné přistoupit do závazku z celou výměrou vinic, ale pouze s vinicemi, které pěstitel uzná za vhodné. Pěstitel si také může stanovit seznam půdních bloků či dílů, se kterými chce vstoupit do základního a jiný seznam, se kterými chce vstoupit nadstavbového managementu. Přestup v průběhu závazku směrem k nadstavbovému managementu je možný, ale zpětný návrat na základní již možný není. Dotaci fond při odeslání převede do českých korun.

Minimem, pro které lze podporu žádat, je alespoň 0,5 ha vinice. Na tyto pozemky se nesmí vztahovat žádná jiná agroenvironmentálně-klimatická opatření a opatření ekologického zemědělství, definovaná platnou legislativou.

Žádost o poskytnutí dotace lze podat pouze na díly půdních bloků, na kterých je od data doručení žádosti o poskytnutí dotace do 31. prosince příslušného kalendářního roku vysázená réva vinná o minimální hustotě 1 800 životaschopných jedinců na jeden hektar.

 

více informací na: http://www.svcr.cz/integrovana-produkce-revy-vinne-podminky-a-pravidla-dotaci?ref=m&source=email&lred=1

 

Korouhev cechu vinařů,18. stol., Sbírka Reg. muzea Mělník
Korouhev cechu vinařů,18. stol., Sbírka Reg. muzea MělníkFerule cechu vinařů, 1676, Sbírka Reg. muzea Mělník
Ferule cechu vinařů, 1676, Sbírka Reg. muzea Mělník

Česká zahradnická akademie Mělník
otevírá nový vinohradnický obor