Zájezd do Starého Plzence

Dne 18.5.2011 Cech českých vinařů pořádal exkurzi pro své členy do firmy Bohemia Sekt a. s. ve Starém Plzenci a do pivovaru Plzeňský Prazdroj a. s. v Plzni.

Společnost Bohemia Sekt a. s. byla založena v roce 1991 a pod současným názvem vystupuje od roku 1995, nicméně výroba šumivých vín byla v Plzenci započata již v roce 1942. Firma je držitelem ocenění nejlepší vinařství roku 2010. Roční produkce činí 20 milionů lahví, z čehož 12 milionů lahví tvoří šumivá vína.

Ve společnosti Bohemia Sekt nás přivítal generální ředitel Ing. Vozdecký, který nás provedl celým podnikem. Byli jsme seznámeni se všemi filiálkami, jež jsou v majetku společnosti: Víno Mikulov, Chateau Bzenec, Vinařství Pavlov, a Habánské sklepy. Vinaři se seznámili s klasickou metodou výroby šumivých vín a s metodou Charmant. Také jsme viděli jednu z nejmodernějších stáčecích linek v ČR. V závěru exkurze jsme vyslechli přednášku o marketingové strategii společnosti a zhlédli nový reklamní spot. Na konec exkurze byla zařazena degustace několika vzorků šumivých a tichých vín s výkladem someliéra. Ze šumivých vín nejvíce vinaře zaujal Bohemia Sekt Prestige rosé brut a z tichých vín Rulandské bílé, ročník 2009, pozdní sběr z Vinařství Pavlov a Cuvée 1614 ročník 2008 (Zweigeltrebe + Rulandské modré) z Habánských sklepů.

Historie společnosti Plzeňský Prazdroj byla započata roku 1842 a do dnešních dnů se zde vyrábí pivo plzeňského typu. Společnost ovládá 50 % trhu s pivem v České republice a patří pod ni značky Pilsner Urquell, Gambrinus, Velkopopovický Kozel, Radegast, Master, Birell a Frisco. Firma patří nadnárodní společnosti SABMiller.

Vinaři se seznámili s technologií výroby světlého, spodně kvašeného ležáku plzeňského typu. Viděli jsme moderní lahvovací linky na stáčení piva do lahví a plechovek, varnu a sklepy. Ve sklepích jsme ochutnali nefiltrované, nepasterizované pivo spodně kvašené plzeňského typu. Sklepy se zachovaly do dnešních dnů, nicméně celá výroba už dnes probíhá pouze v nadzemních stavbách.

Závěrem lze říci, že zájezd byl velkým přínosem pro všechny zúčastněné vinaře. A zajímavou zkušeností jak vypadají jedny z našich nejlepších podniků zabývajících se potravinářskou výrobou, ačkoliv nejsou ve vlastnictví českých občanů.

Autor: Jan Froněk