Zájezd do Míšně

 

Zájezd Čechu českých vinařů do Míšně (Meißen) ve dnech 13.-15.8.2014

Ve dnech 13.-15.8.2014 měli členové Cechu českých vinařů i další milovníci vína poznat nám nejbližší zahraniční vinařskou oblast Sasko – Weinbaugebiet Sachsen. Vedoucí zájezdu Jan Podrábský a Láďa Šuhájek sestavili program, příjemná průvodkyně a překladatelka Kateřina Železná se svým německým přítelem hudebníkem Stefanem nám připravili tři dny nabité vínem a krásami polabské nížiny v okolí města Míšně. Naši vinaři se těšili na své známé německé vinaře z předchozích zájezdů do Míšně v letech 1972, 1976 a 2001 a na změny, které se ve vinařství odehrály během posledních 20 let.

Vinařská oblast Saschsen je ze 13 německých vinařských oblastí třetí nejmenší, rozkládá se podél řeky Labe od Pirny, přes Drážďany , Radebeul, Coswig, Meißen až po Diesbar-Seußlitz, prochází skrz ní 55 km dlouhá vinařská cesta. Réva se pěstuje na 462 ha, převažují bílé odrůdy Goldriesling, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Tramín, Müller Thurgau, Ryzlink rýnský, Elbling, Bacchus, Scheurebe, Kerner, Solaris, z červených se pěstuje Rulandské modré, Dornfelder, Regent, Domina, méně Zweigeltrebe a Modrý Portugal. Většina pěstitelů vinařů je sdružena do míšeňského vinařského družstva. Kromě dvou vinařských družstev je v oblasti plno malých samostatných vinařství, největší je Jan Ulrich s 11 h vinic. V roce 2009 byly vinice v okolí Drážďan – Dresdner Elbtal – zapsány do kulturního dědictví UNESCO.

Již v 9.30 jsme přijeli do Radebeulu do státního vinařského družstva zámek Wackerbarth – Sächsisches Staatsweigut Schloss Wackerbarth. V Radebeulu se réva pěstuje již více než 850 let, hrozny ze 104 ha vinic se zpracovávají ve státním družstvu Schloss Wackerbarth. Charismatický průvodce…..(jméno nevím), který se zde vyučil vinařem a pracuje zde dodnes, nás provedl historií, vinicemi (alespoň zpovzdálí) i sklepem. Zámek je spojen se jménem německého kurfiřta a polského krále Augusta Silného (August Der Starke) velkého milovníka vína. V roce 1836 zda byla zahájena první výroba sektu v Sasku. Zámek je obklopen deseti hektary vinic na terasách. Vzhledem k tomu, že žádný pěstitel neměl zájem se o tyto pracovně náročné plochy starat, byly vinice zrekonstruovány ze státních prostředků a dnes jsou součástí státního podniku. Vinice tvoří se zámkem krásnou scenerii a celé místo je velmi turisticky přitažlivé. Prošli jsme novou výrobní halou postavenou v letech 2006-2008 s moderním zařízením na zpracování hroznů, zrání v nerezových tancích i barrique sudech. Ochutnali jsme 6 klasických sektů (kvašení v lahvi) z odrůd Rulandské bílé, Rulandské modré, Ryzlink rýnský, polosuchý August der Starke, rosé brut, a cuvée RR+RŠ+Goldriesling a na požádání též tiché víno Ryzlink rýnský z roku 2011. Kvalita sektů i vín byla předčila naše očekávání a

celý areál včetně prodejního komplexu snese srovnání s nejvyspělejšími vinařstvími, které jsme poznali z našich cest po Evropě.

Po první ochutnávce jsme přijeli do Míšně, ubytovali jsme se a s paní Kateřinou se vydali na prohlídku historického města. Cestou nám na kytaru zpíval Stefan a my jsme se tak stali součástí pouličního hudebního folkloru. V 16.00 hodin nás již čekala před zámkem v Seußlitz královna vína pro rok 2014 paní Katharina Lai, která nás provedla historickými místy kolem zámku. Zámek sloužil v letech 1945-2000 sociálním účelům pro starší obyvatele, nyní patří mnichovskému architektu Prof. Stephan Braunfels. Kolem zámku jsou vinice na terasách, barokní zámecká zahrada s jezírkem a na plató, kde je doloženo slovanské osídlení, se nacházejí opět vinice. Většina vinic je zatravněna, výborně jsou provedeny zelené práce, podlom, osečkování, vylamování letorostů i odstraňování listů v zóně hroznů. Průměrná roční teplota je přes 9 °C, roční srážky 600-700 mm. Je zde tepleji a také srážek je více než u nás v Čechách. Všechny hrozny již zaměkala a rané odrůdy jako Solaris, Morio Muskat a Dornfelder se daly již jíst. Po prohlídce vinic jsme se sešli s místními pěstiteli révy a ochutnali vína vyrobená ve vinařském družstvu Míšeň – Ryzlink rýnský, Müller Thurgau, Rulandské bílé – všechny vína byla plná, s příjemnou kyselinkou, tak jak jsme tomu zvyklí i u nás. Pěstitelé jsou sdruženi, podobně jako my do Cechu českých vinařů, do Weinbauverband Sachsen, navzájem si pomáhají a pořádají společné vinařské akce a ochutnávky. Organizují také každoroční soutěž Královna vína.

Večer jsme zakončili ochutnávkou vín v městečku Diesbar-Seußlitz u soukromého vinaře Joachima Lehmanna, kterého někteří čeští vinaři znají, neboť jezdí často do Velkých Žernosek. Pan Lehmann zpracovává hrozny z vlastních 6 ha vinic, má svůj sklep i prodejnu. Ochutnali jsme Müller Thurgau, Rulandské šedé, Zweigletrebe a Rulandské modré.

14.8. nás již čekalo vinařské družstvo Winzergenossenschaft Meißen se sídlem přímo v Míšni. Více jak 1500 členů je sdruženo do družstva, většina z nich se vinici věnuje vedle svého zaměstnání. Ptali jsme se na organizaci sklizně, a na to, jak jsou vinaři odměňováni. Je stanoven vždy termín sklizně určité odrůdy, např. Müller Thurgau se bude sklízet 17.-21.9. V tomto termínu musí přijet všichni vinaři, kteří mají MT. Hrozny jsou zváženy, změřen obsah cukru. Pro každou odrůdu jsou stanovena kvalitatní kritéria – výše výnosu z m2, obsah cukru. Výnos nesmí být vyšší, než je stanoveno. Přísná sklepmistryně původem z Kazachstánu nekompromisně sleduje kvalitu hroznů a vyřazuje nekvalitní hrozny. Vinařské družstvo byl založeno v roce 1938, dnes zpracovává hrozny ze 145 ha vinic od Pillnitz až po Diesbar-Seußlitz. Sasští vinaři se pyšní odrůdou Goldriesling, která se údajně pěstuje pouze

ve zdejším kraji. Odrůdu vyšlechtil Christian Berlin v Colmaru v Alsasku křížením odrůd Ryzlink rýnský x Malinger. Tato odrůda má krátkou vegetační dobu, raší později než ostatní odrůdy, ale je raná, sklízí se o týden dříve než Müller Thurgau. Pije se vždy jako mladé víno. Naše ochutnávka zahrnovala 6 sektů kvašených v lahvi a 2 tichá vína, všechna byla kvalitní a příjemná. Ani v silné konkurenci německých vín z mnohem větších vinařských oblastí se míšeňská vína neztratí a každým rokem získají nějakou medaili, v tomto roce zlatou medaili získala tři vína Scheurebe z Proschwitz, Tramín z Pillnitz a Tramín z Míšně.

Po obědě na druhém břehu řeky Labe jsme se šli projít do vinic Spargebirge a u pana Plawitzki jsme ochutnali místní vína, opět vyrobená v míšeňském vinařském družstvu.

Po ochutnávce vín jsme navštívili v Míšni nejstarší porcelánku v Evropě, která již od roku 1710 vyrábí bílý porcelán. Místní cibulový vzor, který byl v roce 1885 převzat porcelánkou v Dubí u Teplic, proslavil i český porcelán.

Večer jsme zakončili v restauraci Weinstube 1. Weinkönigin, tedy ve vinné restauraci u první saské královny vína pro roky 1987/1989 Irene Weisflug. Vinná restaurace se nachází přímo na vinné stezce a během naší dvouhodinové návštěvy projelo kolem nás několik desítek cyklistů, jezdců na kolečkových bruslích a proběhlo mnoho běžců. Blízkost restaurace k Labi má však i své nevýhody, při záplavách roce 2002 byla budova zatopena až do výše 1,5 m musela být celá opravena. Majitelé mají 4 ha vinic a nabízejí velký sortiment saských vín od Proschwitz až po Türingen. Kromě nám již známých míšeňských vín jsme ochutnali také méně známé odrůdy Elbling, Helios a Rottling

Poslední den našeho zájezdu jsme zamířili přes Drážďany k Pillnitz. Nad zámkem Pillnitz se šplhají do výše terasy se 7 ha vinic, které nesou označení Pillnitzer Königlicher Weinberg. Jednotlivé parcely má v pronájmu 70 vinařů, kteří hrozny prodávají vinařskému družstvu v Míšni. Terasy byly před několika lety opraveny a byla nad nimi zřízena vinná stezka s informačními tabulemi. Vinice jsou zatravněny, některé jsou po spádnici, jiné po vrstevnici, veškerá práce je ruční. Z teras je krásný výhled na labské údolí, v dálce jsme mohli vidět Děčínský Sněžník. Po příkrých terasách nás provázel pan Walter Rogge. Cestou jsme mohli ochutnat již dozrávající hrozny Muskat Morio, Goldriesling, Dornfelder a další. V roce 2002 v době záplav se Labe rozlilo až k terasám a 3 ha byly zničeny. Nyní se obnovují. Pana Waltra v jeho vinařském zápalu podporuje i manželka Tigrid, narozena v Albrechticích v Jizerských horách. Připravila nám výborný domácí chléb a upekla koláč se slaninou a tvarohem. Pillnitzská vína nám připadala velmi bohatá a minerální, bílý byla výrazně aromatická s vyšším obsahem alkoholu. Ve vinařském družstvu Míšeň jsou zpracovávána

zvlášť a nesou vždy označení Pillnitz. Aby byla kvalita vína co nejvyšší, je stanoven poměrně nízký výnos – pouze 0,6 kg na m2. Potěšil nás Tramín, Rulandské bílé i Ryzlink rýnský výběr z hroznů. Manželé Tigrid a Walter Rogge nás nešetřili, a tak jsme mohli ochutnat téměř všechna bílá vína pillnitzských vinic a také červené Rulandské modré. Kdyby se náhle nezatáhla a nezačalo pršet, jistě bychom u vína z Pillnitz vydrželi ještě dlouho.

Tím naše putování skončilo, ale jistě se sem ještě vrátíme, neboť z Litoměřic do Míšně je to na kole po labské cyklistické stezce co by kamenem dohodil.

Děkujeme za výborný vinařský výlet!

Kateřina Kreisigner