Trentino

Odborný zájezd Cechu českých vinařů do Itálie

Po osmi letech se vinaři s Cechem českých vinařů vydali opět do Itálie. V roce 2007 jsme navštívili Toskánsko s výbornými červenými víny, nyní nás čekala severní vinařská oblast Trentino-Alto Adige. Zájezd organizoval sympatický trentský rodák Lupo žijící již deset v Praze. Lupo byl jak naším průvodcem, tak i překladatelem. Díky jeho znalostem místního regionu jsme navštívili zajímavá vinařství, seznámili jsme se s typickou severoitalskou kuchyní a poučili jsme se též o historii německy mluvícího Jižního Tyrolska, které bylo po I. světové válce připojeno k Itálii. Itálie je spolu s Francií a Španělskem největším světovým producentem vína. Trentino-Alto Adige je jedna ze dvaceti italských vinařských oblastí, nachází se na severu Itálie. Je obklopena Dolomity a Rétskými Alpami. V četných údolích mezi dolomitskými velikány jsou výborné klimatické podmínky pro pěstování vinné révy. Severní provincie Jižní Tyrolsko má téměř kontinentální klima, jižní provincie Trentino je mnohem teplejší a lze se zde setkat i s rostlinami subtropů. Réva vinná se v Trentinu pěstuje asi na 10 000 ha půdy, a produkce vína činí 2 % z celkové italské produkce. Z autochtonních odrůd se pěstuje bílá odrůda Nosiola, červené Teroldego Rotoliano, Marzemina a Lagrein. Z dalších odrůd je to Chardonnay, Pinot Bianco, Pinot Grigio, Sylvaner, Moscato, Müller Thurgau, Traminer Aromatico, Sauvignon, z červených pak Pinot Nero, Cabernet Sauvignon, Merlot a další. 80 % vín z oblasti Trentino-Alto Adige ja z hlediska terroir zařazeno do jakostní kategorie DOC – Denominazione di origine controllata.

19.8.

První vinařské zastavení bylo v rodinném vinařství Tiefenbrunner na panství Turmhof (Schlosskellerei Turmhof) ve vesnici Cortaccia v Jižním Tyrolsku. Rodina obhospodařuje 25 ha vlastních vinic v nadmořské výšce 220 až 1000 m. n. m. Hrozny též nakupují z dalších 25 ha. Většinou je réva vinná vedena na klasické trentinské pergole, pro svoji náročnost se tento typ vedení postupně opouští a je nahrazován středním rýnsko-hessenským vedením nebo jiným vedením bez pergoly. Ročně nalahvují 800 000 lahví, z toho 70 % bílých odrůd. Průměrná sklizeň je 11 tun hroznů na ha. Vyrábějí tři řady vín – základní, výběr a riserva. Červená vína zrají v sudech, nejlepší červené víno Cabernet Sauvignon zraje v sudech 5 let. Ve sklepní hospodářství se spojuje historie s moderní technologií. Ochutnali jsme odrůdy Pinot Grigio, Gewürztraminer, Pinot Nero, Rosenmuskateller , Vernatsch a Lagrein. Bílá odrůda Gewürztraminer a červené Vernatsch (syn. Trollinger, Schiava nebo se používá i místní název Kalterersee) a Lagrein jsou s velkou pravděpodobností původním jihotyrolskými odrůdami.

Z ochutnávky jsme se přesunuli do obce Pietramurata do hotelu Daino, asi 20 km od jezera Lago di Garda. Výbornou domácí pizzu k večeři připravili Marco a Lupo, večerní degustace sestávala z místních vín. Pietramurata je výchozím místem pěších a cyklistických tras, oblíbená je cyklotrasa podél řeky Fiume Sarca.

20.8.

Ráno jsme se vydali autobusem do 20 km vzdáleného Trenta na prohlídku hradu Castello del Buonconsiglio. Cestou jsme míjeli jezero Lago di Santa Massenza, na jehož břehu je v hradu Castel Toblino vinařství, jehož vína jsme také později ochutnali.

Po prohlídce trentského hradu, v němž jsme se dozvěděli něco z historie města Trenta, jsme směřovali údolím Valle di Cembra do nadmořské výšky 500 m. n. m. do vinařství Villa corniole, které

je umístěné v obci Verla di Gioro. Řeka Avisio se zařezává do porfyrických vápenců. Na strmých osluněných svazích se réva vinná pěstuje již od 4. st. př. Kr. Název Villa corniole pochází z latinského Cornus mas – dřín obecný, jehož plody červené dřínky jsou součástí loga vinařství. Vlastníky vinařství je rodina Pellegrini, paní majitelka Madalena a její dvě dcery pro nás připravili degustaci vína, její synovec nás provedl po vinici. Rodina se stará o 10 ha vlastních vinic, z nichž 5 ha je umístěno v údolí a pěstují se na nich odrůdy Chardonnay, Pinot Prigio, Merlot, Teroldego a Lagrein, v polohách od 500 do 800 m. n. m. je vysazen Müller Thurgua a Tramín. V údolí vanou teplé větry od jihu a vinice jsou chráněny před mrazy mohutnými horskými masívy. Průměrná roční teplota je cca 13 °C. Největším nebezpečím je padlí révové, s plísní révovou se díky stále vanoucím větrům naopak téměř nesetkávají. Sklizeň začíná obvykle 10.9., kdy se sklízí Müller Thurgau. Na většině vinic je instalována kapková závlaha, je však využívána pouze v případě velkého sucha. I když toto léto bylo v Itálii také velmi teplé a suché, stejně tak jako v ČR, byla příroda krásně zelená a nepozorovali jsme žádné příznaky sucha. Průměrné roční srážky jsou v této oblasti 900 mm. Ochutnali jsme vína Müller Thurgau 2014, Tramín 2014, Cuvée Merlot+Lagrein+Teroldego, Merlot 2011. Víno Lagrein 2012 získalo zlatou medaili na výstavě vín v Bruxellu. Všechna vína byla výborná, červená byla plná, sametová, bílá svěží a aromatická.

Cestou do dalšího vinařství jsme se zastavili v zemědělském muzeu Usi e costumi della gente Trentina v obci San Michele all Adige.

Po menších rodinných vinařství jsme navštívili vinařský podnik největšího trentinského vinařského sdružení Mezzacorona. Rotari Trentodoc je vinařský obr produkující 5 milionů lahví sektu vyráběného metodou classico. K výrobě sektu se používají odrůdy Chardonnay a Pinot Nero. S průvodkyní jsme prošli pouze malou částí ohromného komplexu věnujícího se právě výrobě sektů. Designově velmi zajímavě řešené prostory jsou určeny nejen k degustacím, ale též ke konferencím a obchodním jednáním. Výroba je z velké části automatizovaná, lahvování probíhá jednorázově nepřetržitě po dobu 3 měsíců. Ochutnali jsme vzorky dodávané do běžné obchodní sítě. V podnikové prodejně jsme mohli zakoupit nejenom vína podniku Rotari, ale vína i z dalších italských oblastí, např. i ze Sicílie, odkud pocházejí vyhlášená červená vína.

Den jsme zakončili bohatou večeří o třech chodech v restauraci Locale tipico Al Volt ve vesnici Cimone na hoře Bondone.

21.8.

Ráno jsme navštívili rodinné vinařství Tarczal v obci Isera ve vinařské podoblasti Vallagarina. Před více než 100 lety si hraběnka Alberti Geza přinesla do manželství s admirálem rakousko-uherské armády Dell’adami de Tarczal jako věno vinařství. Admirál pocházel z maďarské obce Tarczal v blízkosti Tokaje. Dnes se rodina Tarczal stará o 17 ha vlastních vinic, vyrábějí pouze vína z vlastních hroznů. Sortiment se skládá ze 30 % z bílých odrůd Chardonnay, Traminer, Muller Thurgua, Moscato, Pinot Bianco, a ze 70 % z červených Marzemino, Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot, Teroldego. Marzemino je z nich nejdůležitější, je to místní autochtonní odrůda, o níž se zpívá i v Mozartově opeře Don Giovanni. Marzemino nese označení Marzemino Trentino Superiore di Isera DOC, pěstuje se na čedičové půdě, produkce je omezena na 9 t/ha (běžná sklizeň je 14 t/ha), zraje 6 měsíců v barikových sudech. Vína z 80 % exportují do USA, Německa, Velké Británie a Japonska. Aromatické odrůdy Müller Thurgau a Tramín se pěstují v nadmořské výšce 400 m. n. m. Ochutnali jsme příjemný lehký Müller Thurgau s 12 % alk. obj., růžové víno z odrůdy Schiava Gentile. Schiava je v Itálii

synonymum pro odrůdu Trollinger neboli česky Trolínské, které bylo využito ve Württembersku pro křížení s Ryzlinkem rýnským. V roce 1929 tak vznikla i u nás známá odrůda Kerner. Dále jsme ochutnali víno Husar ročník 2012 vyrobené z odrůdy Marzemina, kterým se vinaři hlásí ke svému maďarskému předku. Hrozny použité k výrobě pocházejí z vinice 40 let staré a z omezeného výnosu pouze 6 t/ha. Víno Pragiara je směsí odrůd Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon a Merlot a svým složením odpovídá Cuvée v Bordeaux. Posledním vínem byl aromatický Gewürztraminer 2014 s 13,5 % alk. obj. Kromě vína nám byla nabídnuto želé z bílých i červených hroznů (Gelatina di Moscato Giallo de Tarczal a Gelatina di Marzemino), domácí pečivo a spek neboli špek podobný schwarzwaldské šunce.

Po ochutnávce jsme se vydali autobusem četnými serpentinamu až do výšky 1333 m. n m. do obce Luserna, v niž si místní obyvatelé uchovali starogermánský jazyk cimbrian. V rodinné restauraci Rossi nás čekal bohatý oběd s tradičními chody: špekové knedlíky v omáčce a v hovězím vývaru, různé druhy masa, příloh, zeleniny a nakonec sladká smetanová panna cotta. Na závěr jsme ochutnali asi 10 grapp s různými příchutěmi. Ještě, že jsme se po tak vydatném obědě mohli nadýchat čerstvého horského vzduchu při krátké procházce k nejvyšší jedli v Evropě.

Na večer byla připravena prohlídka řeznictví Salumificio Parisi v obci Bleggio Superiore. Majitel řeznictví nás provedl po celém provozu a nakonec nás čekala ochutnávka domácích výrobků spojená s degustací vín z vinařství Castel Toblino (Schiava, Kerner, Sauvignon, Cabernet Sauvignon, Merlot).

22.8.

Po četných ochutnávkách jsme si odpočinuli u největšího italského jezera Lago di Garda v jeho nejsevernějším cípu u města Riva del Garda. Jezero leží v nadmořské výšce 65 m. n. m. a setkáme se zde s četnými rostlinami známými ze Středomoří jako jsou olivovník (Olea europea), citrusy, kaki (Diospyros kaki), datlovník (Phoenix), fíkovník (Ficus) a další. Jezero je ledovcového původu a je napájeno alpskými potoky. Počasí bylo příjemné, naštěstí nikoliv středozemské, od letních veder v Čechách jsme si rádi odpočinuli.

Poobědvali jsme ve starobylé hospodě La cantinota v obci Padergnone patřící bratrům Bressan. Již více než osmdesátiletí bratři jsou žijící historií obce a jejich cantinota je muzeem lidového umění. Již 62 let se vzhled cantiny nemění. Ochutnali jsme vína lehčího typu Schiava, Nosiola a Merlot.

Odpoledne a večer jsme strávili v malebném údolí Valle dei Lagha v obci Pegolese v rodinném vinařství Pisoni. Vinařství je vedeno bratranci Marcem a Stefanem, oba byli našimi průvodci a připravili nám kromě výborných vín též pokrmy tradiční italské selské kuchyně. Již od roku 1852 rodina Pisoni vyrábí víno. Po čtyři generace se majitelé snaží pěstovat révu vinnou v souznění s nádhernou okolní horskou krajinou. Od roku 2008 je vinařství zařazeno do biodynamického hospodaření. Stefano nám nadšeně popisoval metody hospodaření. Každý, kdo se pustí do tohoto způsobu hospodaření, musí být velký nadšenec, vizionář a tak trochu nad zemí (kdo byl na zájezdě ve Švýcarsku, rád si vzpomene na biodynamického vinaře, který se dopravoval na vinici na skalním útesu lanovkou). Rodina vlastní 20 ha vinic. Nejdůležitější odrůdou je bílá autochtonní odrůda Nosiola, z níž se vyrábí sladké víno Vino Santo Trentino DOC. Hrozny se suší od října do dubna, pak se lisují. Z výnosu 2100 kg hroznů se získá 120 – 130 l vína. Víno zraje 10 let. Výsledkem je pak pouhých 70 l výběrového sladkého vína. Vhodné podmínky pro pěstování révy vinné jsou dány teplými větry vanoucími od jezera Lago di Garda. Zajímavou místní modrou odrůdou je Rebo, kříženec Merlotu a

Teroldega. Vyšlechtil ji učitel vinařství Rebo Rigotti v roce 1948. Protože má silnější slupku, sklízí se jako poslední. Vyrábí se z ní i slámové víni Reboro (oro-zlato). Teplé klimatické podmínky jsou vhodné pro pěstování modrých odrůd Cabernet Sauvignon, Teroldego, Shiraz, Rebo a také Pinot Nero. Bílé odrůdy Nosiola, Chardonnay, Pinot Grigio, Moscato se pěstují z 50 %. Ve vinařství se také vyrábí grappa a šumivé víno spumante z odrůd Chardonnay a Pinot Nero. Druhá fermentace probíhá v láhvi při teplotě 10 °C a trvá 4 roky. Ročně vyrobí 100 000 lahví spumante. Ochutnali jsme Cuvée Sansino Chardonnay+Pinot Bianco mešní víno 2014, Nosiola 2014, Teroldego IGT (Indicazione geografica tipica), San Siro Rosso – růžové víno z Cabernet Sauvignon+Merlot 2013, zrálo 10 měsíců v sudu a jeden rok v láhvi, Pinot Nero 2012, 13,5 % alk. obj. Pinot Nero je ve zdejších teplých klimatických podmínkách náročnější odrůdou na pěstování, vysazuje se až od nadmořské výšky 500 m. n. m. Dalším vzorkem bylo Rebo 2011, Sarica rosso (cuvée Syrah+PinotNero). Syrah se jinak v Trentinu příliš nepěstuje. Na konci ochutnávky jsme měli také možnost ochutnat Vino Santo, sladké víno podobné tokajským výběrům.

23. 8.

Náš vinařský zájezd začínal a také končil v německy mluvící části v Jižních Tyroliích. Vinařství Radoar leží v obci Velturno ve výšce 850 m. n. m. V údolí je 22 vinařství, 400 ha vinic, dále se pěstují jabloně a kaštanovník jedlý (Castanea sativa). Majitelé vinařství Radoar manželé Edith a Norbert Blasbichler se starají o 17 ha půdy, z toho jsou 3 ha vinice, 4 ha lesa, 1 ha jabloní, 0,5 ha švestek, černý bez, 1,5 ha kaštanovníku, chovají dobytek a ve výšce 2000 m. n. m. mají salaš. Téměř veškerá sklizeň se prodá konečnému zákazníkovi, část jablek prodává pan Norbert do družstva. Pěstují se odrůdy jablek Golden Delicios, Topaz a Florina. Slovo Radoar pochází z retrorománštiny a znamená „něco kulatého“. Vinice jsou staré 40 let, výhřevná břidličnatá půda a osluněné svahy umožňují pěstovat révu vinnou až do výšky 900 m. n. m. Pěstují se odrůdy Müller Thurgau, Kerner, Zweigelt a Pinot Noir, vše v biokvalitě. Používají též biodynamické preparáty, výluhy z kopřiv, šalvěje a přesliček. Podle slov pana Norberta je pěstování odrůd Müller Thurgau a Kerner bio metodami velmi obtížné. Jako vedení révy vinný se používá Guyotův řez, sklizeň začíná koncem září, bílé hrozny se sklízejí postupně 2 – 3x po sobě tak, jak hrozny uzrávají. Jako poslední se sklízí Zweigelt. Vína zrají v dubových sudech včetně bílých odrůd. Lahvují se všechna najednou na mobilní lahvovací lince, která objíždí místní vinaře a ročně nalahvuje 1 milion lahví. Vinařství Radoar vyrobilo v roce 2014 15 000 lahví, většina se prodá přímo ze dvora nebo v místní restauraci. Podařil se také vývoz do Japonska a USA. Mají také destilační kolonu a vyrábějí pálenky z hroznů, jablek, švestek a jedlých kaštanů. Součástí vinařství je i zcela nová degustační místnost, kde jsme ochutnali 4 vína. Müller Thurgau 11,5 % alk. obj., ETZA Müller Thurgau 2012 – ETZA je označení terroir, hrozny pocházejí z 15 leté vinice, 60 % vína zrálo v sudu, 20 % se macerovalo v nerezu, a pak se obě dávky smíchaly. ETZA je vhodné též k archivaci. Dalším vzorkem byl RADOY Kerner 2013 – RADOY je název specifické láhve určené pouze pro odrůdu Kerner. Toto víno bylo polosladké s 30 g zbytkového cukru. Posledním vzorkem bylo cuvée LOACH Zweigelt+ Pinot Noir 2013.

Touto návštěvou byl zakončen náš vinařský zájezd do vinařské oblasti Trentino-Alte Adige. Děkujeme našemu průvodci Lupovi za organizaci, výběr vinařství, za výbornou domácí italskou kuchyni a za nezapomenutelné zážitky v prostředí strmých kopců a vysoko čnějících skal. A těšíme se na další výlet!

KK